O webu

ETF je podle mě nejlepší invence v oblasti financí od instalace prvního bankomatu v roce 1967 (V ČR až od listopadu 1989. Díky, KSČ).

Web ETF Investor je tu pro všechny, kdo se zajímají o investování prostřednictvím tohoto fantastického nástroje.

Proč je potřeba o něčem takovém psát?

Za prvé, protože české domácnosti neinvestují, čímž se naprosto zbytečně připravují o zhodnocení svých úspor. Neustále si stěžujeme, že nejsme bohatí, jako lidé na západě. Lidé na západě investují. Devadesátky jsou dávno pryč a burzovně obchodované fondy opradu nemají nic společného s těmi privatizačními. Pojďme se tedy přestat bát a začít vzdělávat a bohatnout (ano, musí to jít v tomto pořadí). Pokud se mi podaří zlákat na te… světlou stranu investiční síly alespoň několik z vás, budu mise tohoto webu splněna.

Za druhé, pokud již někdo investuje, tak je to většinou prostřednictvím naprosto nevhodných, zastaralých a extrémně drahých nástrojů jako jsou stavební spoření, životní pojištěn, penzijní spoření. Spořicí účet ani nezmiňuju, jelikož nejde o investici. Podílové fondy jsou často jen o trošku lepší. Pokud jste jedním z mnoha „šťastných“ majitelů těchto produktů, není se za co stydět. Řada lidí se živí jejich prodejem a dávají si pořádně záležet, aby to vypadalo, že jejich nákup je nejlepší transakcí vašeho života. Není. Ale dost možná šlo o nejlepší transakci jejich dne.

Nicméně.

Jsme na počátku třetí dekády 21. století a kromě selfie tyčí nebo (téměř) autonomně řízených aut máme k dispozici také moderní a levné investiční nástroje, pomocí kterých můžeme na pár kliknutí myší (či poťapkání telefonu) investovat téměř do jakéhokoliv aktiva na světě. Jo, mluvím zase o ETF.

No a za třetí, miluju psaní a miluju (ok, to je možná trochu silné slovo) ETF. No a říká se, že lidi by měli dělat to, co milují. Proto jsem se rozhodl obé spojit a založit web ETF Investor. Vše co vím, se vám zde pokusím předložit srozumitelně, bez zbytečného balastu a pravděpodobně s trochou zbytečných gifů.

– ETF Investor